garsas išjungtas
suskleista

Šviečiamoji gyvulininkystės programa

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą (Programa), kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Ji skirta darželinukams (I modulis), 1-4 klasių moksleiviams (II modulis) bei 5–8 klasių moksleiviams (III modulis). Įgyvendinant programą vaikai ir jaunimas supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Siekiant gerinti gyvulininkystės srities profesijų įvaizdį 5-8 klasių moksleiviams pristatomas šis virtualus turas po mokslo ir studijų institucijas. Virtualaus pasivaikščiojimo metu moksleiviai susipažins su LSMU Veterinarijos akademijos auditorijomis, laboratorijomis, turima įranga, laikomais ūkiniais gyvūnais. Turo metu moksleiviai, atsakydami į pateikiamus pažintinius klausimus, spręsdami interaktyvias užduotis sužinos įdomios informacijos apie mokslo įstaigas, jų istoriją, struktūrą, gyvūnų anatomiją.

Virtuali ekskursija skirta III modulio Programos dalyviams.

Daugiau informacijos: https://www.litfood.lt/mokymai/svieciamoji-gyvulininkystes-programa/Virtualios ekskursijos vykdomos: